Spotkania i pokazy

Jak co roku głównym wydarzeniem festiwalu są spotkania z zaproszonymi gośćmi. Na tegorocznej Fotocoolturze wystąpi sześcioro gości – Trzech na spotkaniach autorskich oraz troje w ramach wieczornych prezentacji.

 

title_1

 

 

Maciej Moskwa – godz. 16:30

Maciej Moskwa (1982r.) gdańszczanin, absolwent Sopockich Szkół Fotografii. Współzałożyciel kolektywu dokumentalistów TESTIGO. Laureat Grand Prix w konkursie Grand Press Photo 2015 oraz Zdjęcia Roku BZ WBK Press Foto 2014. Uwielbia obraz czarno-biały, perskie dywany i kawę z kardamonem. Od 2011 roku dokumentuje skutki konfliktu w Syrii.

www.testigo.pl
czwartasciana.blogspot.com

 


Krzysztof Gierałtowski – godz. 17:45

Członek Związku Polskich Artystów Fotografików ZPAF i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Stypendysta polskiego i holenderskiego Ministerstwa Kultury, Rządu Republiki Francuskiej oraz Agencji Informacyjnej USA i Fondation pour une Entraide Intellectuelle Européenne oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
W 2007 otrzymał od Ministra Kultury RP srebrny medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
Laureat nagrody K.C.Norwida 2011. Otrzymał Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rok 2013 w dziedzinie sztuk wizualnych.

www.gieraltowski.pl

 


Maciek Nabrdalik – godz. 19:00

Fotograf prestiżowej amerykańskiej agencji VII Photo.
Wielokrotnie nagradzany w polskich i międzynarodowych konkursach fotografii,
w tym World Press Photo (2014), Pictures of the Year International (2013, 2011), NPPA The Best of Photojournalism (2012, 2011, 2010).
Autor Zdjęcia Roku Grand Press Photo 2007, laureat nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego. Juror konkursów Grand Press Photo, National Geographic, Planete DOC Film Festival.
Jego zdjęcia prezentowane były na wystawach w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Francji, Włoszech, Niemczech, Czechach, Grecji, Polsce.
Wraz z żoną, Agnieszką Nabrdalik, jest autorem książki „Nieodwracalne”, poświęconej więźniom niemieckich obozów koncentracyjnych.

www.nabrdalik.com
www.viiphoto.com

 

 

title_2

Joanna Mrówka

Adiunkt w Katedrze Matematyki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Posiada tytuł AFIAP, jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Krakowskiego Klubu Fotograficznego, współpracuje z Polską Agencją Fotografów FORUM. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych, konkursach krajowych i zagranicznych. W 2015 roku została laureatem Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska zdobywając pierwszą nagrodę w kategorii „Ludzie” oraz uzyskała drugie miejsce w konkursie Lens Culture Street Photography Awards 2015 w kategorii serie. W 2016 zdobyła w konkursie BZ WBK Press Photo I miejsce za reportaż w kategorii „Życie codzienne”, a jedna z prac z tego zestawu została Zdjęciem Roku. W konkursie Grand Press Foto 2016 uzyskała II miejsce za zdjęcie pojedyncze w kategorii „Ludzie”. Prezentowała kilkanaście wystaw indywidualnych.

mrowisko.wordpress.com

 


Paweł Kosicki

Fotograf niezależny, mieszka w Poznaniu. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej. Uczestnik warsztatów z fotografami agencji Magnum. Organizator licznych plenerów i warsztatów w miastach na całym świecie, min. Nowym Jorku, Barcelonie, Wenecji, Berlinie.

www.pawelkosicki.com
pakosicki.blogspot.com

 


 

Jerzy Wierzbicki

Urodzony w 1975 roku w Gdańsku.
Fotograf dokumentalista z wykształcenia archeolog Bliskiego Wschodu. Ukończył Archeologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od polowy lat 90-tych dokumentował zmiany społeczne i ekonomiczne w Gdańsku, szczególnie we wschodnich, postindustrialnych dzielnicach portowych. Członek kilku misji archeologicznych na Bliskim Wschodzie m.in Tell Arbid w Syrii (1999,2000,2008), Babilon Archeological Project w Iraku (2003) czy Tepe Ziyaret w Turcji (2006). Kilkukrotnie nagradzany na polskich i zagranicznych festiwalach fotografii prasowej i artystycznej, m.in “Newsreportaż” Newsweek Polska (2002), Polska Fotografia Prasowa (2003) Konfrontacje Gorzowskie (2004) czy Humanity Photo Award Pekin Chiny (2004, 2014).

www.jerzywierzbicki.com